Kevätnäytöksemme Cinderella - Tuhkimon tarina
21.2.2020 21:16 Uutiset / Etusivu

Kevätnäytöksemme Cinderella - Tuhkimon tarina su 29.3.2020?

Kevätnäytöksen valmisteluja viedään eteenpäin suunnitellulla tahdilla. Jos maassamme kielletään yleisötapahtumien järjestäminen, eikä näytöstä saada pitää sunnuntaina 29.3. on ensisijanen toiveemme, että näytös pystytään siirtämään toiseen ajankohtaan. Seuraamme tilanteen kehitystä ja noudatamme THL:n ohjeita.

Tikkurilan Taitoluisteluklubi esittää Cinderella - Tuhkimon tarina -jääshow'n sunnuntaina 29.3.2020. Luistelijamme pienimmästä luistelukoululaisesta taitavimpiin huippuihimme pääsevät Trio Areenan jäälle taianomaiseen tunnelmaan, värivalojen loisteeseen.

Lipunmyynti on nyt avattu verkossa osoitteessa lippuautomaatti.fi/ttk

Kevätnäytös on koko seuramme yhteinen lumoava projekti, johon pääsee mukaan koko seuran väki. Luistelijat, valmentajat, ohjaajat ja kaikki luisteluperheet ovat mukana yhdessä luomassa unohtumatonta jääshow'ta. Näytösvastaavina toimivat tänä vuonna valmentajat Linda Mäenpää ja Siiri Turunen, jotka vastaavat kevätnäytöksen käsikirjoituksesta sekä jääshow'n pääsuunnittelusta ja toteutuksesta yhdessä muiden seuran valmentajien ja ohjaajien kanssa.

Ilmoittautuminen kevätnäytöksen talkootehtäviin on avattu. IImoittautumaan pääset täältä

Kevätnäytöksen omille sivuille pääset täältä. Näytöksen oman sivun kautta kaikki seuran omat luistelijat pääsevät tilaamaan painettuja lippuja ennakkoon, jotka soveltuvat erinomaisesti esimerkiksi lahjaksi, sillä lippua voi käyttää kummassa näytöksessä tahansa.

Käythän myös kurkkaamassa näytöksen Facebook-sivuston!

Cinderella - Tuhkimon tarina

sunnuntaina 29.3.2020 klo 11 ja 14.30
Trio Areena, Läntinen Valkoisenlähteentie 52-54, Vantaa

Liput
  • Aikuiset ja lapset yli 6-vuotiaat:12 €
  • Alle 6-vuotias pääsee katsomaan näytöstä maksavan vanhemman seurassa ilmaiseksi.

Kaikki seuramme luistelijat esiintyvät näytöksessä!

Cinderella ice show

On Sunday March 29th, 11 am and 2.30 pm
Trio Areena, Läntinen Valkoisenlähteentie 52-54, Vantaa

Tickets

  • Adult and child 6 or over: 12 €
  • A child under 6 years gets in for free when an adult buys a ticket.
  • You can now buy your tickets online: lippuautomaatti.fi/ttk

All our skaters will be on stage!

Welcome!   
Lisää uutisia
Tikkurilan Taitoluisteluklubi ry
«  Lokakuu   »
Kategoriat