TTK:n kevätkokous pidetiin to 4.6.
27.5.2020 16:26 Uutiset / Etusivu

TTK:n kevätkokous pidetiin to 4.6.

Seuran sääntömääräinen kevätkokous toteutettiin poikkeusajan mahdollistamalla tavalla osin etäyhteyksien avulla to 4.6. Rutiinia etäkokouksiin oli selvästi karttunut niin kokousjärjestäjillä kuin osallistujilla ja järjestelyt sujuivat mainiosti. Kokoukseen osallistui yhteensä 25 seuran jäsentä.

Kevätkokouksessa hyväksyttiin seuran toimintasuunnitelma ja talousarvio tilikaudelle 1.5.2021-30.4.2021

Talousarvio 2020-2021 hyväksytty 4.6.2020.pdf

Toimintasuunnitelma 2020-2021 hyväksytty 4.6.2020.pdf

Lisäksi tutustuttiin PRH:n vaatimiin uusittujen sääntöjen tarkennuksiin sekä valittiin uusi hallitus.

Hallituksen varsinaiset jäsenet Kaisa Astala ja Milja Rautiainen valittiin jatkamaan seuraava kaksivuotiskausi. Hallituksesta pois jääneiden varajäsenten tilalle valittiin uusiksi jäseniksi Antti Jurkko ja Petrus Okkonen. Hallituksessa jatkavat puheenjohtaja Minna Eskola, varapuheenjohtaja Annika Kemppinen sekä varsinainen jäsen Jukka Nikkilä.

Kiitos kaikille kokoukseen osallistuneille ja lämmin tervetulotoivotus uusille hallituksen jäsenille!


   
Lisää uutisia
Tikkurilan Taitoluisteluklubi ry
«  Lokakuu   »
Kategoriat