Jääriehat la-su 28.-29.1. on koko perheen luistelutapahtuma!
SeuraJulkaistu: 17.01.2023 13.28

Jääriehat la-su 28.-29.1. on koko perheen luistelutapahtuma!

Tikkurilan Taitoluisteluklubi järjestää yhteistyössä Kiekko-Vantaan kanssa

Jääriehat Hiekkaharjun ulkotekojäällä

la-su 28.-29.1. klo 10-15.30!

Ota koko perhe ja ystävät mukaan, ja tule luistelemaan!

Tapahtumapäivät ovat kaikille avoimet ja veloituksettomat. Molemmat seurat näkyvät tapahtumassa kumpanakin päivänä. Seuramme vastaa lauantain ohjelmasta ja buffet-myynnistä, ja luistelijamme pääsevät esiintymään kumpanakin päivänä.

Jäähallissa on kyseisenä viikonloppuna ringettetapahtuma, joten luistelukoulun ja harrasteryhmien harjoitukset taitavien ohjaajiemme opastuksessa toteutuvat lauantaina klo 10 ja klo 12 osana tapahtumaa. Mukaan kannattaa ottaa koko perhe! Tapahtuman tarkka ohjelma löytyy alla olevasta kuvasta.

Huomaathan, että Jääriehat -tapahtuma toteutetaan säävarauksella. Pakkasraja on -10 astetta.

Nähdään Hiekkaharjussa!!!


In co-operation with Kiekko-Vantaa, Tikkurilan Taitoluisteluklubi proudly presents

Skating event "Jääriehat" in Hiekkaharju

January Sat 28th & Sun 29th at 10:00 - 15:30!

You are very welcome to invite all the family and friends to skate with us!

The event is open and free from charge for everybody. Both clubs take part in the event on both days. Our club is responsible for Molemmat seurat näkyvät tapahtumassa kumpanakin päivänä. Seuramme vastaa lauantain ohjelmasta ja buffet-myynnistä, ja luistelijamme pääsevät esiintymään kumpanakin päivänä.

Jäähallissa on kyseisenä viikonloppuna ringettetapahtuma, joten luistelukoulun ja harrasteryhmien harjoitukset taitavien ohjaajiemme opastuksessa toteutuvat lauantaina klo 10 ja klo 12 osana tapahtumaa. Mukaan kannattaa ottaa koko perhe! Tapahtuman tarkka ohjelma löytyy alla olevasta kuvasta.

Huomaathan, että Jääriehat -tapahtuma toteutetaan säävarauksella. Pakkasraja on -10 astetta.

Nähdään Hiekkaharjussa!!!