TTK Gaala

TTK Gaala kruunasi kauden 2021-2022 seuramme upeiden luistelijoiden tanssillisilla esityksillä. Pääsimme pitkästä aikaa toivottamaan yleisön tervetulleeksi juhlistamaan kanssamme kauden päättymistä ja nauttimaan taitavista esityksistä paikan päällä. Valmistimme Gaalaan täysin uudenlaisen, interaktiivisen show:n!

Taiteellisen tiimin muodostivat Marttaleena Nikkari, Janniina Pärssinen ja Elina Kuutti ja upean esitysten kokonaisuuden suunnitteluun osallistuivat kaikki taitavat valmentajamme, joiden luomista huikeista koreografioista pääsimme nauttimaan.

TTK Gaala was the hilghlight of the season 2021-2022 for all skaters in our club. They will presented us amazing choreographies! Finally we were able to welcome audience to join us in spring show, which included this year enjoyable performances full of dancing and joy.

Our artistic team Marttaleena Nikkari, Janniina Pärssinen and Elinfa Kuutti had planned this interactive show and all our skillful coaches took part in designing the choreographies.

Valokuvia/Photos