Muodostelmakerho tulee taas!
MuodostelmakerhoJulkaistu: 01.08.2023 19.06

Muodostelmakerho tulee taas!

Muodostelmakerhossa tutustut muodostelmaluisteluun!

"Muokkakerho" on avoin kaikille 1.-2. luokkalaisille, jotka haluavat oppia tuntemaan muodostelmaluistelun perusteita ja viettää liikunnallista iltapäivää. Jäällä kehityt luistelijana ja pääset harjoittelemaan piiriä, riviluistelua, blokkia, myllyä ja läpimenoja. Jumpassa harjoitellaan monipuolisesti erilaisia motorisia perustaitoja. Ilmoittaudu mukaan saman tien täällä!

Mukaan tarvitset paljon iloista mieltä ja nilkasta tukevat luistimet. Olisi hyvä, jos osaisit edetä luistimilla, mutta muita erityisiä taitovaatimuksia ei ole. Käyt ehkä luistelukoulussa ja haluat tutustua muodostelmaluisteluun tarkemmin tai vain kaipaat hauskaa liikunnallista tekemistä torstai-iltapäivään. Olet lämpimästi tervetullut mukaan!

Muodostelmakerho harjoittelee kaudella 2023-2024 kerran viikossa torstaisin Tikkurilan harjoitusjäähallissa. Ensin jäällä klo 14.30-15.15 ja sen jälkeen jumppaillaan maalla klo 15.30-16.00. Kerhon vetäjänä toimivat taitavat ja innostavat ohjaajamme.

Syksyn aloituskerta on to 7.9.2023.

Kevätkausi alkaa 11.1. ja päättyy 18.4.2024.

Muodostelmakerhon hinta syyskaudelle ilmoittauduttaessa on 170 euroa ja syyskaudelle + kevätkaudelle ilmoittauduttaessa 300 euroa. Maksu sisältää tapaturmavakuutuksen.

Kaikkien kerholaisten on oltava seuramme jäseniä. Seuran jäsenmaksu on 30 euroa ja se on voimassa 30.4.2024 asti.

Kysy lisää ryhmän toiminnasta sähköpostitse luistelukoulu.ttk@gmail.com tai ilmoittaudu heti mukaan täällä!

Joukkueen uusimmat uutiset