Pesuainekampanjassa mainio tulos!
SeuraJulkaistu: 27.10.2022 14.18

Pesuainekampanjassa mainio tulos!

Lämmin kiitos kaikille seuran yhteiseen pesuainekampanjaan osallistuneille! Saavutimme yhteistyössä oikein hienon, 11 852 euron myynnin ja siitä tuotto seuralle on 2428 euroa. Tällä summalla katamme noin 2,6 % seuran yhteisen varainhankinnan tavoitteista tälle tilikaudelle.

Tuotteet toimitetaan Tikkurilan jäähallille marraskuun puolivälissä. Tarkempi toimitusajankohta ilmoitetaan tilaajille sähköpostilla.

Eniten tilauksia tehneet palkitaan.


Marraskuun alussa avaamme TTK:n perinteisen joulukaupan!

Kauppaan on tänä vuonna valittu tuotteiksi:

* Helsingin villasukkatehtaan ihanat, kotimaassa valmistetut villasukat

* ruotsalaisen NewBodyn vaatteet, mausteet ja hemmottelutuotteet

Tuotteet on valittu palautteiden ja kokemusten perusteella: haluamme mahdollistaa seuran tukemisen laadukkaiden tuotteiden hankkimisen kautta. Kampanjat ajoitetaan siten, että tuotteet ehditään toimittaa jouluksi.