Peruskauden 2022-2023 jääharjoitukset
SeuraJulkaistu: 17.06.2022 17.00

Peruskauden 2022-2023 jääharjoitukset

Peruskauden jäävuorojen varaaminen ja harjoitusaikojen suunnittelu on tänä vuonna ollut haasteellista.

Tavoitteena on ollut lisätä muodostelmajoukkueiden harjoituksia arkipäivissä ja mahdollistaa kaikille kilpaileville lepopäivä toiseen viikonlopun päivään. Samalla harrasteryhmien tarjontaa lisätään viikonloppuun. Seuramme käytössä olevaan jääaikaan vaikutti eniten muutokset Tuusulan meille tarjoamissa vuoroissa. Jäävuorokarttaan täydennystä saimme onneksi hankittua MetroAreenalta. Ice Comedy -aikuisjoukkueen viikkoharjoitusaikaa ei vielä ole löytynyt.

Julkaisemme nyt tämän hetken suunnitelman jääharjoitusajoista perusviikolla eli viikosta 32 alkaen, mutta varaamme oikeuden muutoksiin.

Huomaattehan, että harjoitteluun olennaisesti sisältyvät oheisharjoitukset lisätään aikatauluun mahdollisimman pian.


Ilmoittautuminen syksyn luistelukouluun ja harrasteryhmiin avautuu lähipäivinä, seuraathan viestikanaviamme!